Nowa marka - jak zadbać o rozpoznawalnośc?

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Nowa marka - jak zadbać o rozpoznawalnośc?

Postprzez edryk » 20 gru 2016, o 20:59

Witajcie. Chodzi mi oczywiście o rozpoznawalność w życiu realnym, a nie wirtualnym. Wiem, ze sm są ważne, ale to jest kwestia ewentualnych późniejszych działań. Dla większości branży (tak przynajmniej tak mi się wydaje - doświadczenia jednak wielkiego nie mam) ważne jest aby być rozpoznawalnym - czy to lokalnie, w określonej społeczności etc. Nie wiem jak to jest z kampaniami w mediach społecznościowych, ale wydaje się że dla niektórych produktów wręcz dedykowane są takie formy reklamy jak można znaleźć choćby na tej stronie: Fabryka Reklamy Nie mam tu na myśli tylko bannerów, ale tez reklama na samochodzie, totemy, odpowiednie oznakowanie (tak by ludzie np. kojarzyli nasze logo). Jak uważacie? Zanim w coś zainwestuje chciałabym najpierw sam mieć jasność.
edryk

Re: Nowa marka - jak zadbać o rozpoznawalnośc?

Postprzez edryk » 5 gru 2017, o 14:00

Reklama tradycyjna jest bardzo ważna. Chociażby po to by znaleźć lokalizację firmy. Jednak firmy szukające w sieci swoich potencjalnych odbiorców muszą skupić się na zadbaniu wizerunek strony internetowej. Trzeba ją odpowiednio pozycjonować i zdobyć odnośniki zewnętrzne. W przypadku nowej marki, czy nowego produktu potrzebny jest również content marketing i buzz marketing, tak zwany marketing szeptany. To on najlepiej wprowadza nowy produkt na rynek. Ludzie zanim coś kupią szukają w sieci informacji i opinii o produkcie i marce. Oczywiście do takich działań lepiej zatrudnić firmy które mają odpowiednią znajomość tematu i wieloletnie doświadczenie w danej branży. Przykładem może być firma New Project z Łodzi zajmująca się różnymi usługami z e-marketingu.
edryk

Powrót do Życie w mieście